Główny Szlak Sudecki

W wyniku niespodziewanych perypetii zdrowotnych jednego z psów jesteśmy zmuszeni odpuścić GSS w przewidywanym terminie. Ale co się odwlecze, to nie uciecze!

440 kilometrów marszu przez góry z plecakiem i dwoma psami. Taki mamy plan na sierpień-wrzesień 2019.

Po sukcesie z maja 2018 roku, kiedy przeszliśmy 100 kilometrów pograniczem polsko-czeskim zapragnęłam sięgnąć po więcej i tak pojawił się pomysł przejścia Głównego Szlaku Sudeckiego.

Szlak wiedzie przez całe polskie Sudety od Prudnika przez Góry Złote, Góry Bialskie, Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie, Góry Stołowe, Góry Sowie, Sudety Wałbrzyskie, Rudawy Janowickie, Karkonosze i Góry Izerskie. Trasa liczy 440 kilometrów, a ja chcę ją przejść pieszo z psami.

Oszalałaś?

To już nawet ja przyznam, że trochę tak, bo kto normalny planuje trzytygodniowy samotny marsz przez góry. Do tego trzeba być trochę szalonym. GSS mnie przyciąga, może jego zapytajcie dlaczego mi to robi :)

Znam wielu, którzy przeszli Główny Szlak Sudecki, niektórzy z nich zrobili to z psem, a na pewno nikt nie pokusił się o spisanie tego w formie opowieści wraz z opisem wszelkich trudności i przeszkód, które mogą napotkać kolejnych takich jak ja, wędrujących z psami.

Na tę wyprawę jadę dla siebie, dla spełniania swojej pasji i swoich małych marzeń. Zrobię wszystko, by znaleźć się na tym szlaku, zrobić zdjęcia, opisać go i zebrać doświadczenia, którymi będę się mogła później dzielić poprzez kanały w social media oraz prelekcje.

W jakim celu to robisz?

Cele mojej wędrówki pokrywają się z misją mojego bloga – ale skala przedsięwzięcia jest wyjątkowo duża (pssst, i przyciągająca odbiorców).

 • promocja świadomej aktywności z psami, zarówno wyczynowej jak i rekreacyjnej
 • popularyzacja górskich wycieczek – i z psem, i bez psa
 • popularyzacja szlaków długodystansowych i regionów, przez które przebiega GSS
 • słowne i wizualne udokumentowanie przebiegu Głównego Szlaku Sudeckiego
 • promocja własnych kanałów social media
 • inne – być może takie, które znajdziemy wspólnie? :)
Gdzie znajdę relację z trasy?

Cała wędrówka będzie na bieżąco opisywana na instastories i instagramie @dzikoscwsercu oraz fanpejdżu na facebooku (fb.com/dzikoscwsercu), a później udostępniana dalej w świat na grupy o tematyce górskiej i psiej. Po powrocie napiszę serię artykułów na bloga dzikoscwsercu.pl, które odpowiedzą na pytania jak przejść Główny Szlak Sudecki z psami i jakie przeszkody można napotkać.

Jak mogę Cię wesprzeć?

Jak chcesz. Serio. Jestem otwarta na propozycje i rozmowę, z chęcią nawiążę współpracę z firmą lub osobami prywatnymi. Wpadłam na garść pomysłów, ale

 • przekaż mi produkty niezbędne na górskim szlaku (na przykład odzież sportową, żywność, sprzęt sportowy dla ludzi lub psów, suplementy, karmę), a odwdzięczę się recenzją, konkursem give-away, promocją Twoich produktów na moich kanałach
 • promuj mnie w mediach, a odwdzięczę się tym samym – przestrzenią reklamową, wzmiankami w social mediach lub artykułami dotyczącymi mojej wędrówki
 • przekaż pieniądze na wspólnie wybrany cel/zbiórkę za każdy mój przedreptany kilometr, a odwdzięczę się reklamą Twojej firmy/bloga
 • nawiążmy współpracę – z chęcią napiszę tematyczne artykuły na Twoją stronę/bloga, co będzie dla mnie formą reklamy
 • zaproś mnie na prelekcję – opowiem jak to jest wędrować z psami

A może…

 • odezwij się, porozmawiaj ze mną, poklep po plecach, pociesz dobrym słowem – czynnik ludzki to podstawa wsparcia :)
 • spotkaj się ze mną na trasie – poratuj czekoladą, wskaż mi miejsce, w którym będę mogła wykąpać się, odpocząć i przenocować z psami, przejdź ze mną kilka kilometrów, zrób sobie fotę!

Wychodzę z założenia, że skoro i tak będę iść, to może nawiązać z Tobą współpracę, na której obydwoje skorzystamy :)

Co Ty na to? Zróbmy coś razem!
Najwyżej położony szczyt na jakim była Fibi miał prawie 3000m n.p.m
W górę!